  • GRM1881X1A153JA01D
GRM1881X1A153JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1881X1A153JA01D
HK JDW NO:
535-GRM1881X1A153JA01D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
15nF Ceramic Capacitor 5% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 2470
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GRM1881X1A153JA01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
  • Length
    1.6mm