  • GRM1885C1H2R7WA01D
GRM1885C1H2R7WA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H2R7WA01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H2R7WA01D
Package:
0603
Description:
2.7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 1773
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H2R7WA01D
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    6.293594mg
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1.85%
  • Negative Tolerance
    1.85%