  • GRM188R11E223KA01D
GRM188R11E223KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R11E223KA01D
HK JDW NO:
535-GRM188R11E223KA01D
Package:
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 13964
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R11E223KA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm