  • GRM188R6YA106MA73J
GRM188R6YA106MA73J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R6YA106MA73J
HK JDW NO:
535-GRM188R6YA106MA73J
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GRM 10μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 10000
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R6YA106MA73J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm