  • GRM188R71E393JA01J
GRM188R71E393JA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R71E393JA01J
HK JDW NO:
535-GRM188R71E393JA01J
Package:
0603
Description:
39nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 5464
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R71E393JA01J
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1.6mm