  • GRM2164C1H1R0CD01D
GRM2164C1H1R0CD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2164C1H1R0CD01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM2164C1H1R0CD01D
Package:
Datasheet:
Description:
1pF Ceramic Capacitor 250ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3068
Step5Bar-code shipping tag
GRM2164C1H1R0CD01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    250ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    CK
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    25%
  • Negative Tolerance
    25%
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm