  • GRM2165C1H101GZ01D
GRM2165C1H101GZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2165C1H101GZ01D
HK JDW NO:
535-GRM2165C1H101GZ01D
Package:
0805
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 12760
Step5Bar-code shipping tag
GRM2165C1H101GZ01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm