  • GRM2167U1H103GA01D
GRM2167U1H103GA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2167U1H103GA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM2167U1H103GA01D
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
GRM 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 13934
Step5Bar-code shipping tag
GRM2167U1H103GA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm