  • GRM216F51E104ZA01J
GRM216F51E104ZA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM216F51E104ZA01J
HK JDW NO:
535-GRM216F51E104ZA01J
Package:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 2395
Step5Bar-code shipping tag
GRM216F51E104ZA01J
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm