  • GRM21BR71E224JA01L
GRM21BR71E224JA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BR71E224JA01L
HK JDW NO:
535-GRM21BR71E224JA01L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 8370
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BR71E224JA01L
    Select All
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%