  • GRM319R11C105KC11D
GRM319R11C105KC11D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R11C105KC11D
HK JDW NO:
535-GRM319R11C105KC11D
Package:
Ceramic
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 4883
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R11C105KC11D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
  • Size Code
    1206
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm