  • GRM319R71E334JA01D
GRM319R71E334JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R71E334JA01D
HK JDW NO:
535-GRM319R71E334JA01D
Description:
330nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 3867
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R71E334JA01D
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    850μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C