  • GRM31C9C1H104JA01L
GRM31C9C1H104JA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31C9C1H104JA01L
HK JDW NO:
535-GRM31C9C1H104JA01L
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 16652
Step5Bar-code shipping tag
GRM31C9C1H104JA01L
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    CGJ
  • Multilayer
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm