  • GRM31MB11C334KA01L
GRM31MB11C334KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31MB11C334KA01L
HK JDW NO:
535-GRM31MB11C334KA01L
Description:
330nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 9142
Step5Bar-code shipping tag
GRM31MB11C334KA01L
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm