  • GRM40C0G152J050AD
GRM40C0G152J050AD
advertisement
Manufacturer No:
GRM40C0G152J050AD
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM40C0G152J050AD
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
0.0015μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 17658
Step5Bar-code shipping tag
GRM40C0G152J050AD
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0015μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%