  • GRM43DR72H104KW01L
GRM43DR72H104KW01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM43DR72H104KW01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM43DR72H104KW01L
Package:
1812
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 1812
Quantity:
In Stock : 16288
Step5Bar-code shipping tag
GRM43DR72H104KW01L
  • Package / Case
    1812
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    2mm