  • GS12U12-P1I
GS12U12-P1I
advertisement
Manufacturer No:
GS12U12-P1I
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GS12U12-P1I
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER USA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GS12U12-P1I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Plug-In, Wall
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CSA, UL
  • Efficiency
    77 %
  • Output Voltage
    12V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Polarity
    Positive
  • Cable Length
    1.8288m
  • Output Current
    1A
  • Output Power
    12W
  • Current - Output 1
    1A
  • Max Output Power
    12W
  • Max Input Current
    310mA
  • Height
    66.04mm
  • Length
    30.48mm
  • Width
    48.26mm