  • GS18A15-P1J
GS18A15-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GS18A15-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GS18A15-P1J
Package:
Datasheet:
GS18A15-P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3POLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GS18A15-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    230g
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Depth
    54mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, EN, TUV, UL
  • Efficiency
    81 %
  • Output Voltage
    15V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1.2A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Polarity
    Positive
  • Cable Length
    1.83m
  • Output Current
    1.2A
  • Output Power
    18W
  • Current - Output 1
    1.2A
  • Max Output Power
    18W
  • Max Input Current
    500mA
  • Height
    35.56mm
  • Length
    93mm
  • Width
    53.34mm