  • GSIB15A20N-M3/45
GSIB15A20N-M3/45
advertisement
Manufacturer No:
GSIB15A20N-M3/45
HK JDW NO:
884-GSIB15A20N-M3/45
Package:
4-SIP, GSIB-5S
Datasheet:
GSIB15A20N-M3/45
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GSIB15A20N-M3/45
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T4
  • Number of Elements
    4
  • Configuration
    BRIDGE, 4 ELEMENTS
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 7.5A
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Output Current-Max
    3.5A
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Number of Phases
    1
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    200A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    200V
  • Breakdown Voltage-Min
    200V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP, GSIB-5S
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ