  • GSM120B20-R7B
GSM120B20-R7B
advertisement
Manufacturer No:
GSM120B20-R7B
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GSM120B20-R7B
Package:
Datasheet:
GSM120B20-R7B
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 120W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GSM120B20-R7B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    600.102706g
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GSM120B (120W)
  • Size / Dimension
    6.57Lx2.64W x 1.38 H 167.0mmx67.0mmx35.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Voltage - Output 1
    20V
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Cable Length
    1.2m
  • Output Current
    6A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    120W
  • Current - Output 1
    6A
  • Max Output Power
    120W
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • Max Input Current
    1.4A
  • No Load Power Consumption
    150mW Max
  • Height
    35.56mm