  • GSM25E24-P1J
GSM25E24-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GSM25E24-P1J
HK JDW NO:
495-GSM25E24-P1J
Package:
Datasheet:
GSM25E24-P1J
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 25W
Step5Bar-code shipping tag
GSM25E24-P1J
  • Mount
    Wall
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    229.999993g
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Series
    GSM25E (25W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
    Medical
  • Depth
    33mm
  • Approval Agency
    CB, CE, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Cable Length
    1.8m
  • Output Current
    1.04A
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    25W
  • Voltage - Output
    24V
  • Current - Output 1
    1.04A
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max