  • GSM60E48-P1J
GSM60E48-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GSM60E48-P1J
HK JDW NO:
495-GSM60E48-P1J
Package:
Datasheet:
GSM60E48-P1J
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 60W
Step5Bar-code shipping tag
GSM60E48-P1J
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GSM60E (60W)
  • Size / Dimension
    2.97Lx1.26W x 1.87 H 75.5mmx32.0mmx47.5mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    60W
  • Approval Agency
    CB, CE, EAC, TUV
  • Efficiency
    90%
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    KSC 8305
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm