  • GSM90A12-P1M
GSM90A12-P1M
advertisement
Manufacturer No:
GSM90A12-P1M
HK JDW NO:
495-GSM90A12-P1M
Package:
Datasheet:
GSM90A12-P1M
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 80W
Step5Bar-code shipping tag
GSM90A12-P1M
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GSM90A (90W)
  • Size / Dimension
    5.71Lx2.36W x 1.26 H 145.0mmx60.0mmx32.0mm
  • Approval Agency
    CB, CE, cRUus, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    6.67A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Output Power
    80W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max