  • GST25U12-P1MR
GST25U12-P1MR
advertisement
Manufacturer No:
GST25U12-P1MR
HK JDW NO:
495-GST25U12-P1MR
Package:
Datasheet:
GST25U12-P1MR
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 25W
Step5Bar-code shipping tag
GST25U12-P1MR
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GST25U (25W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
  • Power (Watts)
    25W
  • Approval Agency
    BSMI, CB, cULus, EAC
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.08A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max