  • GST40A24-P1JR
GST40A24-P1JR
advertisement
Manufacturer No:
GST40A24-P1JR
HK JDW NO:
495-GST40A24-P1JR
Package:
Datasheet:
GST40A24-P1JR
Description:
Quantity:
In Stock : 5201
Step5Bar-code shipping tag
GST40A24-P1JR
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GST40A (40W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx1.97W x 1.24 H 125.0mmx50.0mmx31.5mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.67A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max