  • GSXD120A006S1-D3
GSXD120A006S1-D3
advertisement
Manufacturer No:
GSXD120A006S1-D3
HK JDW NO:
351-GSXD120A006S1-D3
Datasheet:
GSXD120A006S1-D3
Description:
Schottky Rectifier Diode 2 Independent Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -40°C~150°C SOT-227-4, miniBLOC Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
GSXD120A006S1-D3
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    750mV @ 120A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    60V
  • Current - Average Rectified (Io)
    120A