  • GT-CM230L
GT-CM230L
advertisement
Manufacturer No:
GT-CM230L
HK JDW NO:
454-GT-CM230L
Package:
Axial
Datasheet:
GT-CM230L
Description:
Surge Suppressors Ceramic Surge Protector 2 leaded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GT-CM230L
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GT-CM230L.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Poles
    2
  • Fail Short
    No
  • Voltage - DC Spark Over (Nom)
    230V
  • Impulse Discharge Current (8/20μs)
    10000A 10kA
  • Diameter
    8mm
  • Length
    6.8mm