  • GTWQ043C3A00PA
GTWQ043C3A00PA
advertisement
Manufacturer No:
GTWQ043C3A00PA
Manufacturer:
Noritake Company Inc.
HK JDW NO:
556-GTWQ043C3A00PA
Package:
Datasheet:
Description:
LCD TFT TOUCH SCREEN 4.3" COMMAN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GTWQ043C3A00PA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Noritake Company Inc.
  • Series
    GT-PA
  • Interface
    CMOS, I2C, SPI, UART, USB
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    95.04mm W x 53.86mm H
  • Backlight
    LED
  • Touchscreen
    Capacitive
  • Dot Pixels
    480 x 272 (WQVGA)
  • Background Color
  • Diagonal Screen Size
    4.3" (109.22mm)
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Size
  • Dot Pitch
    0.20mm W x 0.20mm H