  • GX0S6D104MATD-1000
GX0S6D104MATD-1000
advertisement
Manufacturer No:
GX0S6D104MATD-1000
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-GX0S6D104MATD-1000
Package:
Nonstandard SMD
Description:
GX0S 0.1μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.034Lx0.013W 0.86mmx0.33mm -55°C~85°C General Purpose Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 10873
Step5Bar-code shipping tag
GX0S6D104MATD-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    GX0S
  • Size / Dimension
    0.034Lx0.013W 0.86mmx0.33mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Height Seated (Max)
    381μm
  • Thickness (Max)
    0.015 0.38mm