  • GYB1J100MCQ1GS
GYB1J100MCQ1GS
advertisement
Manufacturer No:
GYB1J100MCQ1GS
HK JDW NO:
555-GYB1J100MCQ1GS
Datasheet:
GYB1J100MCQ1GS
Description:
10μF ±20% Radial, Can - SMD 0.240 6.10mm Tape & Reel (TR) 120mOhm GYB Surface Mount Hybrid General Purpose
Quantity:
In Stock : 8508
Step5Bar-code shipping tag
GYB1J100MCQ1GS
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120mOhm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    150mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm