  • GYB1J330MCW1GS
GYB1J330MCW1GS
advertisement
Manufacturer No:
GYB1J330MCW1GS
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-GYB1J330MCW1GS
Package:
Datasheet:
GYB1J330MCW1GS
Description:
Cap Aluminum Polymer Hybrid 33uF 63VDC 20% (8 X 10mm) SMD 0.04 Ohm 1600mA 10000h 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GYB1J330MCW1GS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer Hybrid
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    63VDC