  • H2F-WMF AC100-240
H2F-WMF AC100-240
advertisement
Manufacturer No:
H2F-WMF AC100-240
HK JDW NO:
607-H2F-WMF AC100-240
Step5Bar-code shipping tag
H2F-WMF AC100-240
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Series
    H2F-WM
  • Published
    2014
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Function
    Repeat Cycle
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    15A @ 250VAC