  • H3DS-SLC AC24-230/DC24
H3DS-SLC AC24-230/DC24
advertisement
Manufacturer No:
H3DS-SLC AC24-230/DC24
HK JDW NO:
607-H3DS-SLC AC24-230/DC24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3DS-SLC AC24-230/DC24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Series
    H3DS-S
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24V~230VAC 24V~48VDC
  • Termination Style
    Spring Terminal
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC