  • H3M-H AC200/220/240 C
H3M-H AC200/220/240 C
advertisement
Manufacturer No:
H3M-H AC200/220/240 C
HK JDW NO:
607-H3M-H AC200/220/240 C
Package:
Description:
RELAY TIME DELAY 30MIN 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3M-H AC200/220/240 C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC
  • Delay Time
    0.3 Sec ~ 30 Min
  • Timing Adjustment Method
    Hand Dial
  • Timing Initiate Method
    Input Voltage
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    2015
  • Series
    H3M
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    200V~240VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)