  • H5AP30/19Z-52H
H5AP30/19Z-52H
advertisement
Manufacturer No:
H5AP30/19Z-52H
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-H5AP30/19Z-52H
Package:
Datasheet:
H5AP30/19Z-52H
Description:
2PCS POT CORE FOR SIGNAL TRANSFO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H5AP30/19Z-52H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Supplier Device Package
    P 30 x 19
  • Material
    H5A
  • Series
    P
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Finish
    Uncoated
  • Core Type
    P (Pot Core)
  • Gap
    Ungapped
  • Effective Area (Ae) mm2
    137
  • Effective Length (le) mm
    45.2
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    6192
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    0.33
  • Initial Permeability (μi)
    3300
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm2
  • Inductance Factor (Al)
    9.8μH
  • Effective Permeability (μe)
  • Diameter
    1.181 30.00mm
  • Height
    0.748 19.00mm