  • H7BR-C-AC100-240
H7BR-C-AC100-240
advertisement
Manufacturer No:
H7BR-C-AC100-240
HK JDW NO:
607-H7BR-C-AC100-240
Package:
100
Datasheet:
H7BR-C-AC100-240
Description:
Counters & Tachometers 1 Preset 100-240 VAC No voltage input rev
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H7BR-C-AC100-240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2003
  • Series
    H7BR
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Preset
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Ingress Protection
    IP54 - Dust Protected, Water Resistant
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay, Solid State
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 68.00mm x 68.00mm
  • Operating Mode
    Up, Down, Command, Individual, Quadrature
  • Input Type
    No Voltage, Voltage
  • Reset
    External, Front Panel
  • Display Type
    LCD - Black Characters, Green Backlight
  • Number of Characters Per Row
    6, 6
  • Count Rate
    30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz