  • HA10-15C9RM
HA10-15C9RM
advertisement
Manufacturer No:
HA10-15C9RM
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-HA10-15C9RM
Package:
Datasheet:
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min POLARIZED Bulk
Step5Bar-code shipping tag
HA10-15C9RM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HA-POLAR
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    STANDARD: MIL-PRF-49137
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Terminal Pitch
    3.05mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Tan Delta
    0.06
  • Current - Leakage
    1.5μA
  • Diameter
    3.81mm
  • Length
    6.35mm