  • HAFUHT0200L4AXT
HAFUHT0200L4AXT
advertisement
Manufacturer No:
HAFUHT0200L4AXT
HK JDW NO:
384-HAFUHT0200L4AXT
Package:
200
Datasheet:
HAFUHT0200L4AXT
Description:
HONEYWELL ZEPHYR AIRFLOW SENSOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HAFUHT0200L4AXT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    200
  • Material - Body
    Polymer
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C TA
  • Packaging
    Box
  • Published
    2013
  • Series
    Zephyr™ HAF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Output Type
    Digital
  • Operating Supply Voltage
    10V
  • Voltage - Input
    3V~10V
  • Accuracy
    3.5 %
  • Response Time
    1 ms
  • Port Style
    Threaded
  • Port Size
    Female 3/8 0.375 9.525mm
  • Power Consumption
    200mW
  • Max Supply Voltage (DC)
    10V
  • Min Supply Voltage (DC)
    3V