  • HAZ331MBABF0KR
HAZ331MBABF0KR
advertisement
Manufacturer No:
HAZ331MBABF0KR
HK JDW NO:
886-HAZ331MBABF0KR
Datasheet:
HAZ331MBABF0KR
Description:
HAZ 330pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HAZ331MBABF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    330pF
  • Depth
    3mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm