  • HBB15-1.5-A+G
HBB15-1.5-A+G
advertisement
Manufacturer No:
HBB15-1.5-A+G
HK JDW NO:
732-HBB15-1.5-A+G
Package:
100
Datasheet:
HBB15-1.5-A+G
Description:
Quantity:
In Stock : 1339
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HBB15-1.5-A+G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Weight
    1.81kg
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    Linear BB
  • Size / Dimension
    7.00Lx4.88W x 2.50 H 177.8mmx124.0mmx63.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Linear
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    45W
  • Max Power Dissipation
    41W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    123.95mm
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X9
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Output Voltage
    -15V
  • Max Output Current
    1.5A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    1.5A 1.5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Output Current
    6.8A
  • Output Power
    45W
  • Current - Output 1
    1.5A
  • Current - Output 2
    1.5A
  • Height
    63.5mm