  • HC1300800000G
HC1300800000G
advertisement
Manufacturer No:
HC1300800000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-HC1300800000G
Package:
Datasheet:
Description:
0.138 3.50mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole, Kinked Pin 45° (135°) Angle with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 16-22 AWG HC
Step5Bar-code shipping tag
HC1300800000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole, Kinked Pin
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Phosphor Bronze - Tin Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Gray
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Wire Gauge
    16-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    6A