  • HC49US12.000MABJ
HC49US12.000MABJ
advertisement
Manufacturer No:
HC49US12.000MABJ
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-HC49US12.000MABJ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HC49US12.000MABJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    12MHz
  • Operating Temperature (Max)
    60°C
  • Physical Dimension
    L11.5XB4.65XH3.5 (mm)/L0.453XB0.183XH0.138 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    100 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    80Ohm