  • HC49US27.000MABJ-UB.
HC49US27.000MABJ-UB.
advertisement
Manufacturer No:
HC49US27.000MABJ-UB.
HK JDW NO:
3215-HC49US27.000MABJ-UB.
Step5Bar-code shipping tag
HC49US27.000MABJ-UB.
    Through Hole
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.003%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Capacitance
    18pF
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Lead Pitch
    4.88mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Accuracy
    0.003 %
  • Height
    3.5mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    4.6482mm