  • HCMA1707-680-R
HCMA1707-680-R
advertisement
Manufacturer No:
HCMA1707-680-R
HK JDW NO:
255-HCMA1707-680-R
Datasheet:
HCMA1707-680-R
Description:
Quantity:
In Stock : 4926
Step5Bar-code shipping tag
HCMA1707-680-R
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HCMA1707
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.677Lx0.663W 17.20mmx16.85mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Depth
    16.85mm
  • Current Rating
    5.2A
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    85mOhm Max
  • Max DC Current
    5.2A
  • Current - Saturation
    6.5A