  • HCPL-T251-300E
HCPL-T251-300E
advertisement
Manufacturer No:
HCPL-T251-300E
HK JDW NO:
107-HCPL-T251-300E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Step5Bar-code shipping tag
HCPL-T251-300E
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Gull Wing
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Approval Agency
    CSA, UR
  • Output Voltage
    28.2V
  • Max Output Current
    400mA
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    1.6V
  • Propagation Delay
    1 μs
  • Turn On Delay Time
    1 μs
  • Current - Output High, Low
    - 100mA
  • Forward Current-Max
    0.02A
  • Current - DC Forward (If) (Max)
    20mA
  • Input Current
    12mA
  • Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)
    1μs, 1μs
  • Common Mode Transient Immunity (Min)
    10kV/μs
  • Voltage - Output Supply
    15V~30V