  • HCTI-100-7.0
HCTI-100-7.0
advertisement
Manufacturer No:
HCTI-100-7.0
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-HCTI-100-7.0
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
HCTI-100-7.0
Description:
Quantity:
In Stock : 772
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCTI-100-7.0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Inductance
    100μH
  • DC Resistance (DCR)
    37mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    HCTI
  • Size / Dimension
    1.280Diax0.650W 32.51mmx16.51mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Toroidal
  • Current Rating (Amps)
    7A