  • HCZ682KBCDJ0KR
HCZ682KBCDJ0KR
advertisement
Manufacturer No:
HCZ682KBCDJ0KR
HK JDW NO:
886-HCZ682KBCDJ0KR
Datasheet:
HCZ682KBCDJ0KR
Description:
HCZ 6800pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HCZ682KBCDJ0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    6800pF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    1.102 28.00mm