  • HD64F3684GHI
HD64F3684GHI
advertisement
Manufacturer No:
HD64F3684GHI
HK JDW NO:
668-HD64F3684GHI
Package:
64-BQFP
Datasheet:
Description:
32KB 32K x 8 FLASH H8/300H 16-Bit Microcontroller H8® H8/300H Tiny Series HD64F3684 64 Pin 20MHz 64-BQFP
Quantity:
In Stock : 15454
Step5Bar-code shipping tag
HD64F3684GHI
  • Core Size
    16-Bit
  • Program Memory Size
    32KB 32K x 8
  • Connectivity
    I2C, SCI
  • Data Converter
    A/D 8x10b
  • Access Time
    20 μs
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    64-BQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    H8® H8/300H Tiny
  • Published
    2005
  • Part Status
    Obsolete
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    HD64F3684
  • Interface
    I2C, SCI
  • Memory Size
    32kB
  • Number of I/O
    45
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V