  • HDS3101M-N
HDS3101M-N
advertisement
Manufacturer No:
HDS3101M-N
HK JDW NO:
608-HDS3101M-N
Package:
Datasheet:
Description:
O-SCOPE 100MHZ 1 CH 1GS/S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HDS3101M-N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    HDS
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Handheld
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Function
    Record, Playback
  • Voltage - Input (Max)
    CAT II 400V
  • Interface
    RS232, USB
  • Memory Size
    24kpts
  • Bandwidth
    100MHz
  • Rise Time
    3.5ns
  • Includes
    Adapter, Manual, Power Cord, Probe, USB Cable, Test Lead
  • Sampling Rate (Per Second)
    1G
  • Display Type
    LCD - Color
  • Input Impedance
    1M - 15pF