  • HEEE-020-F
HEEE-020-F
advertisement
Manufacturer No:
HEEE-020-F
HK JDW NO:
792-HEEE-020-F
Package:
Datasheet:
Description:
INSERT FML 20POS+1GND HEEE-020-F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HEEE-020-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Housing Material
    Polycarbonate (PC)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HEEE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Insert without Contacts
  • Number of Positions
    20+Ground
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    400V
  • Contact Type
    CEF, DEF
  • Current Rating (Amps)
    16A